2019-07-09
Halász Bence ezüstérmes kalapácsvetésben
A tavalyi felnőtt Eb-n bronzérmes, U20-as világbajnok Halász Bence 77,36 méterrel a második helyen végzett a férfi kalapácsvetők versenyében a Székesfehérváron zajló Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíjon.
Rába Dániel (71,93 m) kilencedik, Pásztor Bence (70,84) tízedik, Hudi Ákos (69,69) pedig tizenegyedik lett.
A női kalapácsvetők versenyében a korábbi U18-as világbajnok és a tavalyi berlini Eb kilencedik helyezettje, Gyurátz Réka a negyedik helyen zárt 70,38 méteres dobással. Az U20-as Eb-re készülő, 19 éves Németh Zsanett nyolcadik lett 61,83-mal.
Márton Anita 18 méter feletti teljesítménnyel a negyedik pozíciót szerezte meg női súlylökésben.
Nguyen Anasztázia 6,70 méteres egyéni csúccsal bronzérmet nyert női távolugrásban.
Eredmények:
Férfiak:
200 m (0,6 méter/másodperc):
-
Christian Coleman (amerikai) 19.91 másodperc
2. Ramil Guliyev (török) 20.23
3. Aaron Brown (kanadai) 20.24
400 m:
-
Steven Gardiner (bahamai) 44.45 mp
2. Tyrell Richard (amerikai) 45.59
3. Venon Norwood (amerikai) 45.62
3000 m:
-
Michael Kibet (kenyai) 7:38.43 perc
2. Muktar Edris (etióp) 7:39.52
3. Telahun Bekele (etióp) 7:39.83
110 m gát (0,8 m/mp):
-
Grant Holloway (amerikai) 13.16 mp
2. Gabriel Constantino (brazil) 13.18
3. Andrew Pozzi (brit) 13.32
400 m gát:
-
Bayron Robinson (amerikai) 49.53 mp
2. Yasmani Copello (török) 49.92
3. Amere Lattin (amerikai) 50.04
Magas:
-
Ilija Ivanyjuk (orosz) 2,33 méter
2. Andrij Procenko (ukrán) 2,28
3. Mathew Sawe (kenyai) 2,28
Hármas:
-
Christian Taylor (amerikai) 17,93 m
2. Will Claye (amerikai) 17,66
3. Pedro Pablo Pichardo (portugál) 17,29
Diszkosz:
-
Daniel Stahl (svéd) 68,77 m
2. Fedrick Dacres (jamaicai) 67,67
3. Piotr Malachowski (lengyel) 67,23
Kalapács:
-
Pawel Fajdek (lengyel) 80,49 m
2. Halász Bence 77,36
3. Wojciech Nowicki (lengyel) 76,60
Nők:
200 m (0,7 m/mp):
-
Shaunae Miller-Uibo (bahamai) 22.18 mp
2. Marie-Josée Ta Lou (elefántcsontparti) 22.76
3. Jenna Prandini (amerikai) 22.88
400 m:
-
Szalva Eid Naszer (bahreini) 50.13 mp
2. Phylis Francis (amerikai) 51.24
3. Stephanie McPherson (jamaicai) 51.76
2000 m:
-
Genzebe Dibaba (etióp) 5:33.76 p
2. Tsigie Gebreselama (etióp) 5:41.03
3. Maureen Koster (holland) 5:41.91
100 m gát (0,8 m/mp):
-
Kendra Harrison (amerikai) 12.60 mp
2. Nia Ali (amerikai) 12.63
3. Sharika Nelvis (amerikai) 12.66
...6. Kozák Luca 12.91
7. Kerekes Gréta 12.93
400 m gát:
-
Ashley Spencer (amerikai) 55.36 mp
2. Janieve Russell (jamaicai) 55.65
3. Aminat Dzsamal (bahreini) 56.21
Távol:
-
Jelena Szokolova (orosz) 6,81 m
2. Ivana Spanovic (szerb) 6,80
3. Nguyen Anasztázia 6,70
Súly:
-
Danniel Thomas-Dodd (jamaicai) 18,97 m
2. Fanny Roos (svéd) 18,54
3. Chase Ealey (amerikai) 18,50
4. Márton Anita 18,38
Kalapács:
-
Alexandra Tavernier (francia) 72,84 m
2. Joanna Fiodorow (lengyel) 71,72
3. Martina Hrasnova (szlovák) 71,05
4. Gyurátz Réka 70,36
Fotó: Bodnár Boglárka/MTI
0 Hozzászólás